سوئیس

کشور سوئیس - موسسه MIE

درباره سوئیس

سوئیس که نام رسمی کنفدراسیون سوئیس را دارد در محل تلاقی اروپای جنوبی، مرکزی و غربی قرار دارد. این کشور از قسمت شرقی با لیختن اشتاین و اتریش، از قسمت شمال با آلمان، از قسمت غربی با فرانسه و از قسمت جنوب با ایتالیا همسایه است. سوئیس از لحاظ جغرافیایی در میان فلات ژورا، آلپ و سوئیس تقسیم بندی شده است، مساحت این کشور 41285 کیلومتر مربع و مساحت زمین ان 39997 کیلومتر مربع می باشد. آلپ بخش بزرگی از قلمرو سوئیس را به خود اختصاص داده است. شهرهای بازل، ژنو و زوریخ در این فلات قرار دارند که بزرگ ترین مراکز اقتصادی سوئیس هستند. در این سه شهر دفتر اصلی بانک تسویه حساب های بین المللی، دومین دفتر بزرگ سازمان ملل، مقر فیفا، دفاتر بین المللی ILO، WHO و WTO قرار دارند. علاوه بر این ها فرودگاه های بین المللی سوئیس نیز در این شهرها هستند.

فرهنگ سوئیس غنی از تاریخ و میراث است و مسیحیت دین اصلی آن است. رومانش، ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی زبان های رسمی سوئیس هستند. نظام حقوقی، قانون مدنی با بررسی قضایی هر قانونی است و نوع حکومت، جمهوری فدرال است. رئیس منتخب ایالت و رئیس دولت در حال حاضر رئیس جمهور کنفدراسیون سوئیس سیمونتا سوماروگا است.

موقعیت جغرافیایی کشور سوئیس

کشور سوئیس بین طول جغرافیایی 5 درجه و 11 درجه شرقی و عرض جغرافیایی 45 درجه و 48 درجه شمالی قرار گرفته است. این کشور دارای سه منطقه کوه های جورا در غرب، فلات سوئیس یا فلات مرکزی و آلپ در جنوب سوئیس می باشد. رشته کوه های آلپ بسیار مرتفع هستند، این رشته کوه ها در جنوب و مرکز کشور قرار دارند و 60 درصد مساحت کشور را تشکیل داده اند. بیشتر جمعیت سوئیس در فلات سوئیس به زندگی مشغول هستند. یخچال های طبیعی در رشته های کوه های آلپ قرار دارند که مساحت ان ها 1063 کیلومتر مربع است. از این یخچال های طبیعی رودخانه های رون، تیچینو، و راین سرچشمه می گیرند که از چهار طرف به اروپا می ریزند.

مساحت کشور سوئیس

سوئیس یک کشور فدرال در اروپای مرکزی است. شهر برن پایتخت اداری این کشور و شهر لوزان پایتخت قضایی آن می باشد. سوئیس مساحتی نصف مساحت اسکاتلند دارد. مساحت سوئیس 41285 کیلومتر مربع است که این مساحت از هلند کمتر و دوبرابر ایالت نیوجرسی در ایالات متحده می باشد.

Switzeland map

تقسیمات کشوری کشور سوئیس

کنفدراسیون سوئیس از 26 منطقه تشکیل شده است که کانتون نامیده می شوند. این کانتون ها بسته به فرهنگ و جغرافیای خود می توانند به طور قابل توجهی متفاوت باشند. پرجمعیت ‌ترین کانتون زوریخ و کم‌جمعیت‌ ترین کانتون Appenzell Innerrhoden است. این کانتون را می توان در شرق کشور یافت. این کشور از 26 کانتون یا ایالت تشکیل شده است که کنفدراسیون را تشکیل می دهند. رهبر دولت در سوئیس رئیس جمهور است. رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور هر دو توسط مجمع فدرال از شورای فدرال انتخاب می شوند. آنها یک دوره یک ساله خدمت می کنند. معمولا در ماه دسامبر انتخابات انجام می شود. همچنین نمایندگان کانتون ها برای دوره های چهار ساله به عضویت مجمع انتخاب می شوند.

تقسیمات کشوری سوئیس - موسسه MIE

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد راه های اقامت سوئیس :

اخذ اقامت سوئیس برای رده های سنی مختلف

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.
  • 15 دقیقه
  • 8 K
  • ارسال

فایل صوتی این ویدئو:

استان های کشور سوئیس

در سوئیس 26 کانتون یا ایالت وجود دارد که به شرح زیر هستند:

ردیف شهر ردیف شهر
1 کانتون آپنتسل آوسرهودن 14 برن
2 تورگو 15 لوسرن
3 بازل اشتاد 16 تیچینو
4 ژنو 17 سن گالن
5 آرگاو 18 اوری
6 سولوتورن 19 بازل لاندشافت
7 اوبوالدن 20 ژورا
8 اشووتس 21 وو
9 گلاروس 22 زوگ
10 زوریخ 23 نیدوالدن
11 نوشاتل 24 شفوزان
12 وله 25 کانتون گراوبوندن
13 فریبورگ 26 آپینزیل انرودن

 

جمعیت و زبان رسمی کشور سوئیس

کشور سوئیس جمعیتی حدود 8.7 میلیون نفر دارد که در سال 2022 اندکی بیشتر شده است. در دوران صنعتی جمعیت سوئیس مانند کشورهای توسعه یافته افزایش یافت. این رشد در سال های 1800 تا 1990 چهار برابر شد و همواره رشد ان ادامه پیدا کرد. کشور سوئیس مانند بسیاری از کشورهای اروپایی جمعیتی سالخورده دارد، البته تا سال 2035 با وجود مهاجرت افراد به این کشور و نرخ باروری نیروی جوان جایگزین جمعیت سالخورده خواهد شد. میانگین سنی 42.5 سال در سوئیس وجود دارد که یکی از مسن ترین جمعیت های جهان را دارد.

زبان های گفتاری در سوئیس آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانچ هستند که به طور سنتی در مناطق مختلف (کانتون) کشور صحبت می شود. چهار زبان ملی آنها فرانسوی (20.4%)، آلمانی (64%)، ایتالیایی (6.5%) و رومانچ (کمی بیش از 1%) است. بنابراین می‌توانید به‌عنوان یک بازدیدکننده یا مقیم خارجی احساس راحتی کنید، زیرا کاملاً قابل قبول است که کسی به شما چه می‌گوید. دولت سوئد شهروندان را موظف می کند تا با زبان رسمی ارتباط برقرار کنند ترجمه همزمان ایتالایی، فرانسوی و آلمانی در پارلمان فدرال ارائه می شود. همچنین دانش آموزان در مدارس مجبورند یکی از زبان های رسمی را یاد بگیرند، بنابراین لازم است سوئیسی ها به دو زبان تسلط داشته باشند.

آب و هوای کشور سوئیس

سوئیس دارای آب و هوایی معتدل است و در مناطق مختلف این کشور آب و هوا متفاوت است. در قله های کوه این کشور شرایط یخبندان و در نزدیکی مدیترانه در جنوب سوئیس آب و هوایی دلپذیر وجود دارد. در بخش جنوبی سوئیس برخی مناطق دره ای یافت می وشد که درختان نخل مقاوم به سرما دارند. تابستان ها در سوئیس گرم و مرطوب هستند و در برخی موارد بارندگی دوره ای نیز دیده می شود. بنابراین مکتن مناسبی برای چرا و مراتع است. زمستان ها نیز در کوه ها مرطوب بوده و شرایطی پایدار برای هفته ها است. در عین حال قسمت های پایین تر ممکن است هفته ها خورشید را به چشم نبینند.

در سوئیس پدیده آب و هوایی به اسم föhn وجود دارد که در در تمام طول سال رخ می دهد. این پدیده توسط باد گرم غیر منتظره ای نمایان می شود و بارندگی همراه رطوبت نسبی است. کوه های آلپ و کانتون تیچینو مرطوب ترین شرایط را دارند، در این مناطق آفتاب زیاد و در عین حال بارش شدید باران وجود دارد. در طول سال بارش به صورت متوسط گترش پیدا می کند و در فصل تابستان به اوج می رسد. در این کشور پاییز به عنوان خشک ترین فصل شناخته می شود. سیستم آب و هوایی در این کشور پایدار نیست و پیش بینی متفاوتی برای آن وجود دارد.

آب و هوای کشور سوئیس - موسسه MIE

کشورداری و قوانین کشور سوئیس

پایه قانونی دولت فدرال مدرن، قانون اساسی است که در سال 1848 به تصویب رسیده است. در سال 1999 قانون اساسی جدید سوئیس به تصویب رسید اما تغییرات زیادی نداشت. این قانون جدید اختیارات و صلاحیت فدرال را تعریف می کند، به تقسیم بندی اختیارات کانتون ها و کنفدراسیون می پردازد و حقوق سیاسی و اساسی شهروندان برای کارهای عمومی را تعیین می کند. در سه سطح کمون ها، کانتون ها و کنفدراسیون سیاست سوئیس انجام می شود. هر یک از آنها استقلال دارد تا در مورد موضوعات خاصی مطابق با اصل تابعیت تصمیم بگیرد: تصمیم در سطح بالاتر تنها زمانی اتخاذ می شود که انجام آن فراتر از اختیارات سطح پایین باشد. کنفدراسیون این کشور را 26 کانتون به عنوان یک جمهوری فدرال تشکیل می دهد. هر کانتون قانون اساسی، قوه مقننه (پارلمان)، دولت و دادگاه های خود را دارد. دولت فدرال سوئیس متشکل از قدرت قانونگذاری یک مجلس پارلمان دو مجلسی (قانون‌گذاری)، شورای فدرال (اجرایی) و دادگاه فدرال (قضایی) است. به عنوان رئیس جمعی ایالت و دولت می توان از شورای فدرال اجرایی نام برد. منصب ریاست کنفدراسیون سوئیس هر ساله در میان هفت عضو شورا در حال چرخش است. همچنین قوه قضائیه توسط دادگاه عالی فدرال سوئیس نمایندگی می شود.

اقتصاد کشور سوئیس

سوئیس یک اقتصاد بازار مرفه و مدرن با بیکاری کم، نیروی کار بسیار ماهر و تولید ناخالص داخلی سرانه آن در بین بالاترین ها در جهان است. اقتصاد این کشور از یک بخش خدمات بسیار توسعه یافته به رهبری خدمات مالی و یک صنعت تولیدی که در تولید با فناوری پیشرفته و دانش بنیان تخصص دارد، سود می برد. نیروی کار در این کشور بهره وری بالایی دارد و دستمزد اجباری فدرال در آن وجود ندارد. سوئیس به سختی کنترل قیمتی دارد و بخش کشاورزی آن همچنان تحت حمایت و یارانه شدید است. سوئیس خانه برخی از بزرگترین شرکت های جهانی است. این یکی از بالاترین تمرکز شرکت های Fortune 500 در جهان را دارد که تقریباً دو نفر برای هر میلیون نفر است. این کشور در رتبه بندی پیچیدگی کشور و محصول هاروارد پس از ژاپن و بالاتر از کره جنوبی در رتبه دوم قرار دارد. سوئیس اقتصاد بازی دارد به طوری که تولید ناخالص داخلی آنمبلغ 584 میلیارد دلار بوده و در اقتصاد آن در رتیه 38 جهان قرار دارد. تولید ناخالص داخلی بیشتر از خدمات و بخش صنعت تشکیل شده است. ابزار دقیق، منسوجات، ساعت، مواد شیمیایی و ماشین آلات از کالاهای اصلی صادراتی در این کشور هستند. سایر عوامل بسیار مهم در تولید ناخالص داخلی بخش بانکداری و گردشگری هستند. از شهرهای جهانی سوئیس، ژنو و زوریخ است که در رتبه بندی بتا و آلفا هستند. شهر بازل در سوئیس به عنوان پایتخت صنعت داروسازی شناخته شده است. همچنین شرکت های  Roche، Novartis و مواردی دیگر برای صنعت علوم زیستی از مهم ترین مراکز جهانی هستند.

واحد پول کشور سوئیس

واحد پول رسمی کشور سوئیس فرانک سوئیس (CHF) است که نرخ تبدیل فعلی آن 0.9 فرانک فرانک به دلار است. فرانک سوئیس که به زبان آلمانی به اسم Schweizer franken، به زبان فرانسوی به اسم Franc Suisse و به زبان انگلیسی به اسم Swiss franc شناخته می شودبا کد ایزو 4217 CHF، واحد پول کشور سوئیس و لیختن اشتاین است.

مذهب رسمی کشور سوئیس

در سوئیس هیچ مذهب رسمی دولتی وجود ندارد اما در بسیاری از ایالت ها به جز ایالت نوشاتل و ژنو، کلیساهای رسمی خود را به رسمیت می شناسند که یا این کلیسا ها یا کلیسای اصلاح شده یا کلیسای کاتولیک می باشند. این کلیساها و در برخی از کانتون‌ها، کلیسای کاتولیک قدیم و جماعت‌های یهودی، از طریق مالیات رسمی از طرفداران تأمین مالی می‌شوند. به طورکلی در سوئیس دین غالب مسیحیت می باشد در میان کلیسای اصلاح شده و کلیسای کاتولیک تقسیم شده اند.

وضعیت اشتغال در کشور سوئیس

کشور سوئیس به نسبت سایر کشورهای همسایه بازار کار انعطاف پذیرتری دارد و نرخ بیکاری در آن بسیار پایین می باشد. به طورکلی بیش از 5 میلیون نفر در سوئیس مشغول به کار هستند. با توجه به نرخ بیکاری پایین در این کشور، فرصت های کاری زیادی با توجه به مهارت شما وجود دارد. در سوئیس درآمد سرانه برای شهروندان مبلغ 67577 دلار می باشد که کفاف هزینه های بالای زندگی در این کشور را می دهد. این مبلغ برای مواردی همچون هزینه خدمات و کالا، سهم تامین اجتماعی، مالیات و اجاره هزینه می شود و 15 درصد از آن برای پس از باقی خواهد ماند. در آمار سال 2022، نرخ بیکاری سوئیس تنها به 1.5درصد رسید. این رقم کم به دلیل اقتصاد نسبتاً رونق و با ثبات آن است. اکثر کارگران شاغل در کشور دارای سطح تحصیلات نسبتاً بالا و متخصص هستند، که اساساً به کشور اجازه می دهد تا مشاغل سطح بالا با دستمزدهای بالاتر را ارائه دهد و اغلب سطح بالاتری از بهره وری و کارایی را تضمین می کند.

نمودار نرخ بیکاری در سوئیس - موسسه MIE

فرهنگ کشور سوئیس

فرهنگ کشور سوئیس از آداب و رسوم سنتی بالایی تشکیل شده است. کشور سوئیس در فرهنگ اروپای غربی ریشه دارد که این فرهنگ را از کشورهمسایه خود با زبان مشترک دریافت کرده است. در شرق سوئیس فرهنگ منزوی زبان رومانش وجود دارد. بسیاری از مشارکت کنندگان برجسته علوم، موسیقی، معماری، هنر و ادبیات در سوئیس بوده اند. همچنین افراد خلاق بسیاری در زمان جنگ در اروپا و ناآرامی جذب این کشور شده اند. در سوئیس بیش از 1000 موزه وجود دارد که از سال 1950 سه برابر بیشتر شده است. هر ساله جشنواره های زیادی از قبیل جشنواره بین‌المللی فیلم لوکارنو و آرت بازل، جشنواره جاز مونترو، جشنواره لوسرن و جشنواره پالئو در این کشور برگزار می شود.

فرهنگ کشور سوئیس با توجه به به اینکه به چهار زبان صحبت می کنند در مناطق مختلف متفاوت است. برای گردشگری و بازدید مناطق زیبایی در این کشور وجود دارد. مردم سوئیس زمانی که همدیگر را ملاقات می کنند با هم دست می دهند، به غزیبه ها در خیابان سلام می کنند، در صورت بروز خطا و اشتباهی به راحتی عذرخواهی می کنند و بسیار وقت شناس هستند.

بهترین شهرهای کشور سوئیس

با وجود اینکه کشور سوئیس یکی از کشورهای کوچک در اروپا است اما شهرهای آن تفاوت زیادی با هم دارند. بهترین شهرهای سوئیس برلای تحصیل، کار، گردشگری و زندگی متفاوت هستند. به دلیل کیفیت بالای زندگی در این کشور زندگی در هر کدام از شهرهای آن ایده آل است. برخی از بهترین و محبوب ترین شهرهای سوئیس شامل موارد زیر است:

زوریخ

ژنو

وینترتور

برن

بازل

لوزان

 

جاذبه های کشور سوئیس

سوئیس مملو از مقاصد و جاذبه های گردشگری شهری، فرهنگی و طبیعی است. این شهر به ویژه به دلیل فرهنگ غنی و کوه های زیبای خود شناخته شده است که در زمستان و تابستان گردشگران را به خود جذب می کند. تعداد 12 مکان ثبت شده در میراث یونسکو در سوئیس وجود دارد. پارک ملی سوئیس، پایتخت برن، Chateau de Chillon، دریاچه ژنو، Matterhorn، Interlaken و لوسرن تعداد از مقاصد اصلی گردشگری در این کشور است. این کشور سالانه حدود 20 میلیون گردشگر دارد. اکثر گردشگران از آلمان، بریتانیا و ایالات متحده هستند.

مناظر شگفت انگیز و جذابیت های فرهنگی که در سوئیس وجود دارد باعث شده گردشگران زیادی به این کشور جذب شوند. جشنواره های موسیقی، گالری ها و موزه های عالی، و ساختمان های تاریخی مشهور در شهرهای اوزان، ژنو و زوریخ قرار داردند. برن یه عنوان پایتخت این کشور در کنار رودخانه قرار دارد و یک شهر قدیمی و قرون وسطایی می باشد. برخی از برترین جاذبه های دیدنی در سوئیس را در جدول زیر آورده ایم.

مناطق دیدنی و گردشگری سوئیس
Matterhorn ماترهورن شهر زوریخ
لوسرن دریاچه ژنو
قلعه شیلون خط راه آهن برنینا
پارک ملی سوئیس استراحتگاه اینترلاکن
قله Jungfraujoch آبشار راین
دریاچه لوگانو و تیچینو قلعه اوبرهوفن
قلعه گرویر مقصد کوهستانی سنت موریتز
شهر قدیمی قرون وسطایی برن گراند کانیون سوئیس

هزینه های زندگی در کشور سوئیس

سوئیس که در اروپای مرکزی قرار دارد شهرهای تمیز، حمل و نقل عمومی سریع و تعادل بین کار و زندگی را ارائه می دهد. در این شهر رفت و آمدهای روزانه شما به سرعت کاهش می یابد و مراکز تاریخی شهر فعالیت های زیادی را برای شما ارائه می دهند. سوئیس ممکن است کوچک باشد، اما مقصد بسیار متنوعی برای مهاجرت است. هنگام مهاجرت سوئیس باید متوجه شوید که زندگی در این شهر چقدر هزینه دارد. اگر قصد مهاجرت به گران ترین کشور جهان را دارید، باید بودجه خود را در نظر بگیرید. زندگی در سوئیس یک امر ارزان نیست و هزینه هایی وجود دارد که باید تعادل داشته باشید. همانطور که گفته شد، این خانه یکی از بهترین استانداردهای زندگی در جهان است، بنابراین شاید همه چیز ارزشش را داشته باشد.

به طورکلی سبک زندگی شما هزینه زندگی در سوئیس را تعیین می کند. هزینه هایی همچون برق، اینترنت و بیمه درمانی از هزینه های اجتناب ناپذیر هستند اما می توان در آن ها صرفه جویی کرد. جدول زیر متداول‌ترین هزینه‌ها را که با داده‌های کاربر گرفته‌شده از منابع مختلف جمع‌آوری شده است، نشان می‌دهد.

موارد هزینه ها
اجاره (اتاق خصوصی در مقابل ویلای لوکس) 780 تا 4100 دلار
برق 40 دلار
آب 70 دلار
تلفن همراه 40 دلار
گاز 6.51 دلار
اینترنت 60 دلار
غذا خوردن 30 تا 130 دلار
مواد غذایی 200 دلار
ماشین یا اسکوتر اجاره 1800 دلار
عضویت در باشگاه 100 دلار
اجاره اتاق در یک آپارتمان مشترک در سوئیس 780-1200 دلار
آپارتمان خصوصی در سوئیس 1600-2300 دلار
بلیط تاکسی سواری (فرودگاه به شهر، زوریخ) 60 دلار
بلیط تراموا (بازل، یک منطقه) 4.30 دلار
سفر با قطار (بازل به زوریخ، یک طرفه) 35 دلار

کیفیت زندگی در کشور سوئیس

سوئیس ممکن است برخی از گران ترین شهرهای جهان را برای زندگی داشته باشد، اما شهروندی آن ارزش پولی را دارد. بر اساس گزارش پیشرفت اجتماعی، پزشکی، تغذیه و دسترسی به دانش پایه، سوئیس جایی است که می درخشد و شاخص آن 88.87 از 100 است. کیفیت زندگی در سوئیس به دلیل مراقبت های بهداشتی، آموزش عالی و سطح بالای زندگی بسیا خوب است و زندگی در سوئیس برای مهاجران بسیار ایده آل است.

آموزش و تحصیل در کشور سوئیس

در سوئیس قانون اساسی اختیارات مدرسه را به ایالت ها واگذار کرده است به همین دلیل آموزش در این کشور از تنوع بالایی برخوردار است. دانش آموزان در سوئیس می توانند در مدارس دولتی و خصوصی به تحصیل بپردازند. در همه ایالت ها مدارس ابتدایی برای دانش آموزان با سن شش سال هستند، در برخی از ایالت ها نیز برای بچه های  سن چهار تا پنج سال مدرسه کودکان دایر است. همچنین مدارس ابتدایی برای کلاس های چهارم، پنجم و ششم می باشد. در مدارس سوئیس از یکی از زبان های ملی این کشور استفاده می شود، در سال 2000 نیز در برخی از ایالت ها از زبان انگلیسی در مدارس ارائه شد. پس از پایان دوره ابتدایی در سوئیس دانش آموزان برای ورود به دوره متوسطه که اغلب سه بخش است، آماده می شوند. به دانش آموزانی که در سطح علمی بالایی قرار دارند کلاس های آموزشی پیشرفته داده می شود تا برای ورود به مقاطع بالاتر آماده شوند. همچنین برای دانش آموزانی که در سطح متوسط علمی قرار دارند آموزش های متناسب تری که با نیاز آن ها متناسب است، داده می شود. 12 دانشگاه در سوئیس وجود دارد که تعدادی از آن ها در ایالت ها هستند و طیف وسیعی از موضوعات فنی را تدریس می کنند. دانشگاه بازل اولین دانشکده پزشکی در سوئیس است که در سال 1460 تاسیس شد. دانشگاه زوریخ بزرگ ترین دانشگاه در سوئیس است که حدود 25000 دانشجو دارد. همچنین موسسه فدرال فناوری سوئیس زوریخ که به اختصار ETHZ نامیده می شود دارای رتبه برتر در سطح جهانی است. موسسه École Polytechnique Fédérale de Lozanne ( (EPFLتاسیس شده در سال 1969 و مؤسسه فناوری فدرال سوئیس زوریخ (ETHZ) در زوریخ تاسیس شده در سال 1855 دو موسسه تحت حمایت دولت فدرال در سوئیس هستند.

سوئیس مهد دانشمندان بسیاری است که توانسته اند جایزه نوبل کسب کنند. یکی از مشهورترین این دانشمندان آلبرت اینشتین است که در زمینه فیزیک نابغه می باشد. ژاک دوبوشه، کورت وتریچ، رولف زینکرناگل، ادموند فیشر، ریچارد ارنست، هاینریش رورر و ولادیمیر پریلوگ در سال های اخیر برنده جوایز نوبل علوم شده اند. به طور کلی، 114 جایزه نوبل در سوئیس توسط دانشمندان کسب شده است.

فایل ویدئویی موسسه MIE در خصوص تحصیل در سوئیس :

شرایط تحصیل در کشور سوئیس

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

مزایای شهروندی کشور سوئیس

اخذ شهروندی سوئیس مزایایی دارد، از جمله:

حق اقامت در سوئیس حتی اگر مدتی را در جای دیگری زندگی کنید.

حق رای در انتخابات سوئیس و نامزدی در مناصب دولتی

حق داشتن پاسپورت سوئیسی

دسترسی بدون ویزا به 190 کشور

آزادی حرکت

اقتصادی با عملکرد قوی و فرآیندی ساده برای ثبت کسب و کار شما

فرصت های شغلی

سوئیس دارای برخی از امن ترین بانک های جهان با تسهیلات بانکی عالی است.

برخی از بهترین دانشگاه ها در سوئیس قرار دارند.

تحصیلات درجه یک

سیستم مالیاتی جامد سوئیس

با این حال، تابعیت سوئیس نیز تعهداتی دارد. یکی از این موارد، خدمت سربازی اجباری است، اگر یک مرد بالغ هستید

ارزش پاسپورت کشور سوئیس

پاسپورت سوئیس در حال حاضر بر اساس شاخص رتبه بندی پاسپورت راهنما در رتبه هفتم قرار دارد. با داشتن پاسپورت سوئیس می توان به 190 کشور دسترسی داشت. پاسپورت سوئیس یکی از بهترین پاسپورت های جهان با امتیاز تحرک بالا است. دارندگان پاسپورت سوئیس هنگام ورود به مقاصدی مانند برزیل، ژاپن، بریتانیا، امارات متحده عربی، ایالات متحده و کل اتحادیه اروپا دسترسی بدون ویزا دارند که امکان سفر تقریباً فوری به سراسر جهان را فراهم می کند. علاوه بر این، افرادی که دارای پاسپورت سوئیس هستند برای رفتن به 39 کشور نیاز به اخذ ویزا دارند. روسیه، هند و چین  برخی از کشورهایی هستند که نیاز به ویزا دارند.

با توجه به کشورهایی که به دارندگان پاسپورت سوئیس اجازه ورود با ویزا یا بدون ویزا می دهند، رتبه بندی پاسپورت سوئیس انجام می شود. جدا از کشورهای بدون روادید سوئیس و کشورهای بدون ویزا، 39 مقصد اضافی وجود دارد که دارندگان پاسپورت سوئیس برای ورود به آنها به ویزای فیزیکی یا eVisa نیاز دارند.

 

موسسه ملک پور و مهاجرت به کشور سوئیس

سوئیس یک کشور مرفه با امکانات ویژه آموزشی، بهداشتی، درمانی و خدماتی برای زندگی است. نرخ بیکاری در سوئیس بسیار پایین است و اقتصاد کشور در جایگاه مناسبی قرار دارد. همچنین دانشگاه های برتری در سوئیس وجود دارد که تعدادی از ان ها توانسته اند در رتبه بندی های جهانی جای بگیرند. نرخ پایین بیکاری در سوئیس باعث شده هر ساله افراد زیادی برای کار این کشور را انتخاب کنند و همچنین وجود دانشگاه های برتر باعث جذب دانشجویان از سراسر دنیا به این کشور شده است. شهرهای سوئیس به‌عنوان مراکز بین‌المللی صنعت و بازرگانی مرتبط با جهان بزرگ‌تر ظاهر شده‌اند. با توجه به موارد گفته شده در متن سوئیس یک مقصد مهاجرتی بسیار مناسب برای افرادی است که قصد مهاجرت دارند. توصیه می شود با مشاورین مجرب مهاجرتی صحبت کنید، در صورتی که انتخاب شما برای مهاجرت کشور سوئیس است. موسسه ملک پور با سال ها تجربه در زمینه مهاجرت و با کادری مجرب پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود. موسسه ملک پور با وکلای سوئیسی در زمینه مهاجرت همکاری دارد و راهنمای شما عزیزان در این امر خواهد بود.

مؤسسه حقوقی ملک پور اتریش

اگر شما دوست عزیز به کشور سوئیس علاقمند شده اید و تمایل پیدا کردید که در این کشور زندگی کنید، همواره می توانید به ما تماس بگیرید و سوالات خود را در این خصوص بپرسید. ( ما با کمال میل و بصورت رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم )

مشاوره رایگان