سنت-کیتس

درباره سنت کیس

کشور سنت کیتس و نویس به افرادی که از نظر مالی برای اقتصاد این کشور سودمند باشند، تابعیت (پاسپورت) صادر می کند. به صورت عمده دریافت پاسپورت سنت کیتس و نویس از 2 راه مقدور می باشد:

  1. از طریق خرید ملک
  2. یا از طریق کمک ملی به دولت برای سرمایه گذاری در صنعت تولید و تصفیه شکر

 صادرات سنت کیتس و نویس را شکر تشکیل می‌دهد، صنعت گردشگری نیز در این کشور رواج گسترده‌ای دارد. سنت کیتس و نویس از اعضای کشورهای همسود به‌ شمار می‌آید. عمده‌ترین محصول این کشور شکر است. واحد پول آن دلار شرق (کارائیب) است.

واجدین شرایط لازم برای اخذ تابعیت سنت کیس و نویس از نظر دولت این کشور سرمایه گذارانی هستند که بتوانند در یکی از دو بخش اقتصادی املاک یا صنعت تصفیه و تولید شکر این کشور سرمایه گذاری نمایند.

متقاضیان سرمایه گذاری در بخش املاک باید ملکی به ارزش حداقل 350 هزار دلار آمریکا را خریداری نموده و در تملک خود درآورند. لازم به ذکر است که ملک خریداری شده به مدت 5 سال قابل نقل و انتقال نیست و همچنین امکان کسب تابعیت از طریق سرمایه گذاری برای خریدار بعدی ملک وجود ندارد. متقاضی باید علاوه بر قیمت ملک، هزینه هایی همچون هزینه خرید و انتقال (حدودا 10 درصد ارزش ملک) ملک، هزینه های دولتی معادل 35 هزار دلار آمریکا، مبلغ 15 هزار دلار آمریکا به ازای هر عضو خانواده (همسر و فرزندان)، و مبلغ 3500 دلار آمریکا به ازای هر یک از اعضای خانواده (از جمله متقاضی) .البته این مبالغ کارمزد شرکت سرمایه گذاری را شامل نمی‌شود.

متقاضیان سرمایه گذاری در صنعت تولید شکر باید سرمایه گذاری معین و بدون بازگشتی را در این صنعت متقبل شوند که با توجه به تعداد افراد خانواده مبلغ سرمایه گذاری مبالغ فوق کارمزد شرکت سرمایه گذاری را شامل نمی‌شود. لازم به ذکر است که بر اساس قانون دولت سنت کیتس، در حال حاضر اتباع کشورهای سومالی، یمن، کره شمالی، عراق، چین، پاکستان، عربستان سعودی، سودان و افغانستان نمی توانند شهروندی سنت کیتس را از طریق روش سرمایه گذاری که در بالا شرح داده شد کسب کنند.

مشاوره رایگان