دانمارک

درباره کشور دانمارک

درباره کشور دانمارک

دانمارک به عنوان یک کشور اروپایی و عضو منطقه شینگن یکی از اعضای موسس ناتو، شورای شمال اروپا، OECD، OSCE و سازمان ملل است. این کشور با همسایگان اسکاندیناوی خود به صورت نزدیک رابطه زبانی، فرهنگی و سیاسی دارد و اگر در این کشور با زبان های سوئدی و نروژی نیز صحبت کنید قابل تفهیم است. پلی بین اسکاندیناوی و قاره اروپا بوده، این کشور شمالی دوستانه، محل تلاقی شهرهای مدرن و جهان وطنی است. معماری ساده و تاریخی متاثر از سنت نوردیک و دهکده‌های افسانه‌ای با بازارهای شهری، کلیساهای روستایی و قلعه‌ها را شامل می شود. این کشور مسطح، با تالاب‌ها، دریاچه‌ها، زمین‌های کشاورزی و جنگل‌ها و خیابان‌های عابران پیاده بدون ترافیک برای دوچرخه‌سواری یا گپ زدن با دوستان در کافه ایده‌آل است. پایتخت این کشور کپنهاگ بوده و جاذبه هایی همچون مجسمه نمادین «پری دریایی کوچک»، پارک تفریحی تیوولی، بندر رنگارنگ نیهاون و کاخ‌های سلطنتی را در خود جای داده است.

موقعیت جغرافیایی کشور دانمارک

در شمال اروپا جنوبی ترین کشور اسکاندیناوی که در شمال آلمان، جنوب نروژ و جنوب غربی سوئد قرار دارد کشور دانمارک است و با بیشتر از 400 در دریای شمال به وجود آمده است. این کشور تقریباً دو برابر ماساچوست است. زمین دانمارک عمدتاً مسطح است و تپه‌های آرامی دارد. در طول عصر یخبندان، یخچال ها به آرامی در سراسر خشکی حرکت کردند و کشوری را که امروز وجود دارد شکل دادند. دانمارک دارای خط ساحلی طولانی با تالاب ها، خلیج ها و ورودی های فراوان است. هیچ بخشی از دانمارک بیش از 32 مایل از دریا فاصله ندارد.

مساحت کشور دانمارک

کشور دانمارک دارای مساحت 43094 کیلومتر وسعت بوده که در امتداد خط ساحلی جزر و مدی خود به طول 8750 کیلومتر با دریاهای بالتیک و شمال همسایه است. خط ساحلی عمومی دانمارک 1701 کیلومتر بوده و بسیار کوتاهتر است. با این حال، نمی توان دقیقاً بیان کرد که مساحت این کشور چقدر است. زیرا اقیانوس دائماً فرسایش می یابد و موادی را به خط ساحلی اضافه می کند و پروژه های احیای زمین توسط انسان وجود دارد. دانمارک یک منطقه اقتصادی انحصاری به مساحت 105989 کیلومتر مربع دارد که با احتساب جزایر فارو و گرینلند، EEZ با 2220093 کیلومتر مربع پانزدهمین منطقه بزرگ جهان است.

نقشه جهانی دانمارک - موسسه MIE

تقسیمات کشوری کشور دانمارک

در تقسیمات کشوری انجام شده دانمارک به پنج منطقه تقسیم شده است. این مناطق 98 شهر را شامل می شوند. استان های دانمارک بخش های آماری دانمارک هستند که بین مناطق اداری و شهرداری ها قرار گرفته اند. استان ها تقسیمات اداری و موضوعی برای هر نوع انتخابات سیاسی نیستند، بلکه عمدتاً برای استفاده آماری هستند.

استان های کشور دانمارک

همانطور که در مطالب قبلی گفته شد دانمارک دارای 5 منطقه است که این مناطق استان های دانمارک هستند. به عبارت بهتر با اصلاحات ساختاری دانمارک، که در 1 ژانویه 2007 لازم الاجرا شد، شهرستان ها لغو شدند و با 5 منطقه جدید جایگزین شدند. این استان ها سوددانمارک، شیلند، نوردیولند، میدیولند و هوودستادن می باشند.

استان های کشور دانمارک - موسسه MIE

جمعیت و زبان رسمی کشور دانمارک

جمعیت دانمارک، همانطور که توسط آمار دانمارک ثبت شده است، بیش از 5 میلیون و 800 هزار نفر است. دانمارک با میانگین سنی 41.9 سال، با وجود 0.97 مرد به ازای هر زن، یکی از مسن ترین جمعیت های جهان را دارد. علیرغم نرخ پایین زاد و ولد، جمعیت به دلیل مهاجرت خالص و افزایش طول عمر، با نرخ متوسط ​​سالانه 0.59٪ در حال رشد است جمعیت مناطق به طور گسترده ای متفاوت است. به عنوان مثال، منطقه پایتخت، جمعیتی سه برابر بیشتر از منطقه شمال دانمارک دارد که مناطق کم جمعیت تر را پوشش می دهد. دانمارک برای صحبت کردن و نوشتن از زبان رسمی دانمارکی بهره می برد. با این حال، اگر جزایر فارو و گرینلند را در نظر بگیرید، چندین زبان اقلیتی در سرتاسر قلمرو صحبت می شود. انگلیسی زبان دوم بیش از 86 درصد مردم دانمارک است که این مهم به دلیل آموزش زبان انگلیسی در سنین پایین به وجود آمده است. بنابراین، مهاجرت به دانمارک و برقراری ارتباط برای خارجی ها بسیار آسان است.

آب و هوای کشور دانمارک

در دانمارک شاهد تابستان های خنک با دمای حدودی 17.2 درجه سانتی گراد و زمستان های معتدل با میانگین دمای 1.5 درجه سانتی گراد هستیم که به طور کلی نشان از معتدل بودن آب و هوای این کشور است. این کشور به طور میانگین نیمی از سال را بارندگی دارد. در بهار خشک ترین آب و هوا و در پاییز مرطوب ترین آب و هوا را می بینید. آب و هوای دانمارک اغلب ناپایدار است که علت آن بین اقیانوس و قاره قرار گرفتن این کشور است. به خاطر موقعیت قرار گیری این کشور در زمستان روزها بسیار کوتاه و در تابستان بسیار بلند هستند.

آب و هوای کشور دانمارک - موسسه MIE

کشور داری و قوانین کشور دانمارک

دانمارک در عین حال دارای دموکراسی و سلطنتی است. اما سلطنت آن مشروطه است، به این معنی که قدرت پادشاه توسط قانون اساسی محدود شده است. قانون اساسی مهم ترین قانون دانمارک است و سایر قوانین باید با آن مطابقت داشته باشند. چارچوب دموکراسی دانمارکی در قانون اساسی دانمارک با مجموعه ای از اصول و قواعد اساسی برای جامعه تعیین شده است. به عنوان مثال، قانون اساسی حقوق و وظایف شهروندان از قبیل آزادی بیان، آزادی مذهب و خدمت اجباری سربازی را تعیین می کند. مانند بسیاری از دموکراسی های دیگر، قانون اساسی دانمارک قدرت را به سه شاخه مستقل تقسیم می کند تا از سوء استفاده از قدرت جلوگیری شود. در دانمارک، پارلمان دانمارک قوه مقننه ای است که قوانین کشور را وضع می کند. دولت قوه مجریه است که از اجرای قوانین اطمینان می دهد و دادگاه های حقوقی قوه قضائیه هستند که در اختلافات بین شهروندان و بین مقامات و شهروندان قضاوت می کنند.

اقتصاد کشور دانمارک

در دانمارک 50 درصد تولید ناخالص ملی معمولا وابسته به واردات و صادرات است که از سیاست تجاری لیبرال حمایت می کند. این کشور دارای یک اقتصاد توسعه یافته مختلط است که بانک جهانی آن را یک اقتصاد با درآمد می بیند. همچنین این کشور در شاخص آزادی اقتصاد جهانی یک کشور آزاد دیده می شود.

کشور دانمارک حقوق خوبی برای کارگران در نظر گرفته و دارای صنایع اصلی مختلفی اعم از ساخت و ساز، الکترونیک، منسوجات و پوشاک، ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل، فرآوری مواد غذایی، مواد شیمیایی، فلزات غیر آهنی، فولاد، آهن، کشتی سازی و نوسازی، تجهیزات پزشکی، داروسازی، دوربین های بادی و صنایع چوبی است. طبق تحقیقات  آخرین میزان سرانه تولید ناخالص داخلی دانمارک برابر با 55938.21 دلار آمریکا می باشد که تولید ناخالص داخلی سرانه، در دانمارک، وقتی با برابری قدرت خرید تعدیل می‌شود، معادل 315 درصد میانگین جهانی است.

اقتصاد کشور دانمارک - موسسه MIE

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد ویزا کار دانمارک

چگونه ویزای کار دانمارک را دریافت کنیم؟

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

فایل ویدئویی در خصوص کار پزشکان در دانمارک

چگونه در دانمارک پزشک شویم و کار پیدا کنیم؟

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

وضعیت اشتغال در کشور دانمارک

اگر قصد دارید در دانمارک کار کنید، این کشور یکی از مولدترین و پرتلاش ترین نیروهای کار در اروپا را دارد. کارمندان دانمارکی از سطح بالایی از استقلال و توانمندی برخوردار هستند. نرخ بیکاری در دانمارک از 2.7 درصد در ماه قبل به 2.5 درصد در فوریه امسال کاهش یافت که نشان از وضعیت مناسب اشتغال در این کشور است. نمودار نرخ بیکاری دانمارک این مسئله را به خوبی نشان می دهد:

نمودار نرخ بیکاری در دانمارک - موسسه MIE

واحد پول کشور دانمارک

نماد DKK نشان دهنده واحد پول رسمی دانمارک یعنی کرون می باشد. ارزش کرون در حال حاضر در برابر سایر ارزهای اصلی جهان متفاوت است. زیرا ارزش ارزها همیشه تغییر می کند. بنابراین هرگاه قصد داشتید که این ارز را با سایر ارزهای جهان مقایسه کنید می توانید از یک مبدل ارز یا جستجوی Google برای یافتن نرخ های واقعی برای جفت ارز خود استفاده کنید.

مذهب رسمی کشور دانمارک

دین رسمی در دانمارک عمدتاً مسیحیت به شکل کلیسای انجیلی لوتری دانمارک است. از آنجایی که کشور دانمارک پیوندی قوی بین دولت و کلیسا ها برقرار کرده این کشور سکولار نیست. مسیحیت دین غالب در دانمارک است و تنها 19 درصد دانمارکی ها مذهب را بخش مهمی از زندگی خود می دانند. سه چهارم جمعیت دانمارک را پیروان «کلیسای مردمی»، کلیسای ملی لوتری دانمارک تخمین زده‌اند. جدای از لوترانیسم، یک اقلیت کوچک کاتولیک و همچنین فرقه های کوچک پروتستان مانند اتحادیه باپتیست دانمارک و شورای اصلاح طلب دانمارک نیز در این کشور وجود دارد.

مذهب کشور دانمارک - موسسه MIE

فرهنگ کشور دانمارک

فرهنگ دانمارک از نظر تاریخی نمونه ای از فرهنگ های اجتماعی مترقی در جهان است و با سوئد و نروژ رابطه فرهنگی و تاریخی قوی را دارد. فروتنی و برابری اجتماعی بخش مهمی از فرهنگ دانمارکی است. در فرهنگ دانمارکی، مردم برای فضای شخصی خود ارزش قائل هستند و دوست دارند راحت باشند. دانمارکی ها به مردمانی جهان وطن، تحصیلکرده و گشاده روی شهرت دارند. برابری یک کلمه کلیدی در فرهنگ دانمارکی است. اکثریت قریب به اتفاق مردم از طبقه متوسط ​​هستند و درصد افراد فقیر پایین است. این ایده که همه باید از فرصت های برابر برخوردار باشند، از جمله در سیستم مراقبت های بهداشتی و همچنین در سیستم آموزشی منعکس شده است.

بهترین شهرهای کشور دانمارک

حدود 10.5 درصد از مردم دانمارک که نزدیک به شش میلیون نفر جمعیت دارند، در یک کشور خارجی متولد شده اند. به همین دلیل اگر بخواهید به دانمارک نقل مکان کنید، به دلیل تعداد بالای جامعه مهاجر در آنجا مورد استقبال قرار خواهید گرفت. دانمارک در بیشتر مواقع جز شادترین کشورهای جهان شناخته شده که دارای میانگین سنی 79 برای مردان و 83 برای زنان است. در جدول زیر بهترین شهرهای دانمارک برای زندگی را لیست نموده ایم:

لیست بهترین شهرهای دانمارک

کپنهاگ
آرهوس
اودنسه
آلبورگ
وجله

جاذبه های کشور دانمارک

بیشتر خارجی ها دانمارک را به جای یک مکان تعطیلات معمولی، مکانی عالی برای زندگی می دانند. این یکی از زیباترین سیاست ها را برای مهاجران سابق دارد. دانمارک یکی از کشورهای اروپایی است که گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. این شهر با جنگل‌های سرسبز، آبدره‌های عمیق، شهرهای تاریخی و قلعه‌ها از مکان‌های باستانی تا جاذبه‌های مدرن، مقصدی محبوب برای گردشگران در سراسر جهان است. معروف ترین جاذبه ها مجسمه پری دریایی کوچک یا “دختر پری دریایی”، کاخ روزنبورگ یا تئاتر سلطنتی هستند. زیبایی این کشور به ساختمان ها یا بناهای تاریخی محدود نمی شود، بلکه به جاذبه هایی نیز می رسد که بازدیدکنندگان می توانند از آن ها لذت ببرند. این شامل بسیاری از قلعه ها، موزه ها، کلیساها و شهرهای زیبای قرون وسطایی است. بنابراین کمبود پارک های آبی که مقاصد گردشگری محبوب هستند، وجود نخواهد داشت. همچنین پایتخت دانمارک، کپنهاگ، یک شهر عالی برای گردشگری است. برخی از این جاذبه ها:

 • مجسمه پری دریایی کوچولو
 • قلعه روزنبورگ
 • موزه تاریخی دانمارک
 • تئاتر سلطنتی
 • کاخ مرمر
 • باغ های تیوولی
 • بندر نیهاون / کانال

 

مجسمه پری دریایی کوچک - موسسه MIE

هزینه های زندگی در کشور دانمارک

زندگی در دانمارک ارزان نیست. با این حال، مانند بسیاری از مکان‌ها، هزینه‌ها بسته به سبک زندگی و محل زندگی شما متفاوت است. کپنهاگ تنها شهر دانمارکی است که در 100 شهر برتر شاخص هزینه زندگی مرسر در سال 2020 قرار دارد و در جایگاه بیست و پنجم گران ترین مکان روی کره زمین قرار گرفته است. هزینه های زندگی در آرهوس و کپنهاگ در جدول زیر قید شده اند.

کپنهاگ

کل هزینه های زندگی هزینه متوسط (DKK)
برای 1نفر، در ماه (بدون اجاره) 7,409.90
برای خانواده 4 نفره، در ماه (بدون اجاره) 26,540.16
آب و برق، اساسی، برای آپارتمان 85 متری 1,434.32
آرهوس برای 1نفر، در ماه (بدون اجاره) 7,183.77
برای خانواده 4 نفره، در ماه (بدون اجاره) 25,218.23
آب و برق، اساسی، برای آپارتمان 85 متری

1,726.91

کیفیت زندگی در کشور دانمارک

دانمارک یک کشور بسیار توسعه یافته با استاندارد زندگی بالا است. این کشور در معیارهای آموزش، مراقبت های بهداشتی، آزادی های مدنی، حکومت دموکراتیک و برابری LGBT در بالاترین سطح یا نزدیک به آن عمل می کند. اقتصاد دانمارک با مقررات رفاهی گسترده دولت مشخص می شود. طبق این موارد کشور دانمارک مکانی ایده آل برای شهروندی، زندگی و کار و حتی برای گردشگری است. در سال گذشته، بالاترین کیفیت زندگی در میان دانمارکی های ساکن در شهرهای کوچک با کمتر از 10 هزار نفر مشاهده شد. در آن سال، مردم ساکن در شهرهای کوچک دانمارک به نمره کیفیت زندگی 7.64 در مقیاس صفر تا 10 رسیدند.

آموزش و تحصیل در کشور دانمارک

وزارت آموزش و پرورش برنامه های آموزشی دانمارک را تنظیم می کند و شهرداری های محلی آن ها را اداره می کنند. در دانمارک دانش آموزان به صورت اجباری باید در مقطع ابتدایی و متوسطه تحصیل کنند که شامل بازه سنی 6 تا 16 سال است. برای دانش آموزان امتحانات نهایی در نظر نگرفته اند ولی دانش آموزان در صورت تمایل به ادامه تحصیل می توانند در پایان سال نهم تحصیل خود در امتحانات نهایی شرکت کنند و این آزمون یک نوع الزام برای این افراد است. هزینه تحصیل در دانشگاه ها و کالج های دانمارک رایگان می باشد و علاوه بر این دانشجویان می توانند با داشتن یک سری شرایط کمک هزینه تحصیلی دولتی دریافت کنند. در مقاطع و رشته های مختلفی می توانید در دانشگاه های دانمارک تحصیل کنید که شرایط تحصیل به زبان انگلیسی برای تمامی مقاطع تقریبا فراهم شده است.

آموزش و تحصیل در کشور دانمارک - موسسه MIE

مزایای شهروندی کشور دانمارک

دانمارک از بهترین کشورها برای زندگی است که علت آن فرهنگ تجاری و تعادل بین کار و زندگی است. همه کارمندان سالانه از 5 هفته تعطیلات لذت می‌برند که این موضوع کار والدین را برای سازماندهی اوقات اختصاصی خانواده و تعطیلات آسان تر می کند. به عنوان مزایای شهروندی این کشور می توان زندگی شهری پرهیاهو و حومه‌های زیبا، فعالیت‌های فرهنگی فعال، سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی گسترده و پایدار، شبکه‌های جاده‌ای استاندارد، مراقبت‌های بهداشتی رایگان و آموزش رایگان را ذکر کرد.

علاوه بر این ها دانمارکی شدن فواید زیادی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • امکان تحصیل، کار و زندگی در سایر مناطق اتحادیه اروپا برای شما وجود دارد.
 • رفت و آمد شما به داخل و خارج از دانمارک راحت تر می شود.
 • امکان شهروندی سایر کشورها راحت تر می شود.
 • فرزندان خودکار شهروند دانمارک می شوند.
 • مراقب های بهداشتی رایگان، امکانات اجتماعی و آموزش برای شما در دسترس است.
 • شما در دانمارک حق رای دارید و به شما رای داده می شود.

ارزش پاسپورت کشور دانمارک

دارندگان گذرنامه دانمارک می توانند به راحتی در سوئیس و حوزه اقتصادی اروپا رفت و آمد داشته باشند و هر شهروند دانمارکی به عنوان یک شهروند اتحادیه اروپا نیز شناخته می شود. دارندگان پاسپورت دانمارک قادرند با ویزای بدو ورود و همچنین بدون ویزا به 162 کشور در جهان سفر کنند. که این موضوع نشان می دهد دانمارک در رتبه 3 جهانی ارزش پاسپورت قرار دارد.

رتبه بندی پاسپورت های جهانی و کشور دانمارک - موسسه MIE

مؤسسه حقوقی ملک پور اتریش

موسسه ملک پور و مهاجرت به کشور دانمارک

افرادی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند قبل از هر کاری لازم است که شرایط خود را برای یکی از 7 روش اقامتی دانمارک بررسی کنند. از آن جایی که انجام این کار نیاز به تخصص و مشاوره دارد، موسسه ملک پور با بیش از 17 سال تجربه شرایطی را فراهم نموده که شما عزیزان بتوانید از طریق تماس تلفنی با مشاوران زبده این مجموعه ارتباط رایگان برقرار کنید و درخواست بررسی شرایط دهید. همکاران ما با دقت تمام، همه روش هایی را که برای مهاجرت شما مناسب است و به سود آینده شما است را به شما معرفی می کنند. با نداشتن شرایط مناسب برای مهاجرت به این کشور از طریق روش های مختلف همکاران ما قادر اند برای بهبود شرایط شما پیشنهاداتی را ارائه دهند تا بتوانید در آینده ای نه چندان دور به هدف خود دست یابید. کپی کردن از متن این مقاله که توسط موسسه ملک پور ارائه شده و بازنویسی آن در مقالات دیگر به علت حقوق کپی رایت ممنوع می باشد.

اگر شما دوست عزیز به کشور دانمارک علاقمند شده اید و تمایل پیدا کردید که در این کشور زندگی کنید، همواره می توانید به ما تماس بگیرید و سوالات خود را در این خصوص بپرسید. ( ما با کمال میل و بصورت رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم )

مشاوره رایگان