جمهوری-چک

درباره چک

کشور چک ،کشوری واقع در اروپای مرکزی و یکی از اعضای اتحادیه  اروپا است. این کشور در تاریخ اول ژانویه ۱۹۹۳ و به دنبال تقسیم کشور چکسلواکی سابق پدید آمد. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر آن شهر پراگ است با وجودی که عضو اتحادیه اروپا است واحد پول آن کرونا است.

جمهوری چک در اروپا و نزدیک به انگلستان و درمیان کشورهای اسپانیا،  پرتقال و ایتالیا میباشد. جمهوری چک از موقعیت جغرافیایی خود  برای جذب کسب و کار، دانش آموزان، مبادلات آموزشی و گردشگران از بسیاری از کشورها، استفاده کرده است و در حالی که جذابیت های تاریخی و سنتی خود را  حفظ کرده است. در سال 2004، چک عضو کامل اتحادیه اروپا شد، و این منافع سیاسی و اقتصادی قابل توجهی برای دانش آموزان CMUCAS به ارمغان آورد. یکی از مزایای تحصیل در مرکز اروپا برای دانش آموزان دسترسی  آسان آنها به تعدادی از کشور ها است. دانش آموزان فرصت برای  دیدار از وین و برلین برای تعطیلات آخر هفته و یا بسیاری از روستاها و شهرهای زیبا در امتداد مرزها، و یا یک اسکی آخر هفته در یکی از پیست های اسکی را دارند. البته در ادامه اشکالات کشور چک نظیر عدم امنیت را هم شرح خواهیم داد . آموزش در جمهوری چک در تمام شهرستانها و شهر های کوچک میباشد.

جمعیت جمهوری چک ۱۰ میلیون و پانصد هزار نفر و زبان رسمی این کشور چکی است که از زبان‌های اسلاوی است. شهر پراگ ۱٫۳ میلیون نفر جمعیت دارد. جمهوری چک به دریا راه ندارد و سه ناحیه تاریخی بوهم، موراوی، و بخش کوچکی از سیلزی را شامل می‌شود. مردم چک از تبار اسلاو و از مردمان هندواروپایی هستند.

متاسفانه امنیت چک به قدر کشور هایی نظیر کشور اتریش و سویس نمی باشد هر چند که نمی توان آن را کشور نا امن نامید اما از نظر حقوقی ، مدرنیته و امکانات با اروپای غربی قابل مقایسه نمی باشد. حتماً کشور انگلیس، اتریش و آلمان بهتر هستند اما می توان کشور چک از کشور هایی نظیر هند قطعاً بهتر است .

 

مشاوره رایگان