اسپانیا

درباره کشور اسپانیا - موسسه MIE

درباره کشور اسپانیا

پادشاهی اسپانیا در جنوب غربی اروپا واقع شده و بخش هایی از قلمرو آن در اقیانوس اطلس و سراسر مدیترانه قرار دارد. اسپانیا یک کشور تاریخی با شهرهای پیشرفته، بناهای تاریخی وسیع، قلعه های سنگی و کوه هایی پوشیده از برف است که همه اینها باعث شده این شهر مقصدی مناسب برای گردشگری و سفر باشد. مرکز اسپانیا مستا است که یک فلات وسیع در ارتفاع نیم مایلی از سطح دریا بوده و از نظر فرهنگی و جغرافیایی تنوع بالایی دارد. همچنین شهرهای خودمختار سئوتا و ملیلا، جزایر بالئاریک در دریای مدیترانه، جزایر قناری در اقیانوس اطلس و قلمروهای کوچک ماوراء بحری نیز در امتداد سواحل مراکش در دریای آلبوران از قلمروهای اسپانیا هستند. دامداری و تولید غلات بخش بزرگی از اسپانیا هستند، در این محیط روستایی دن کیشوت اثر میگل دو سروانتس را خلق کرد.

فایل ویدئویی موسسه MIE در مورد چگونه به اسپانیا مهاجرت کنیم؟

راه های مهاجرت و اقامت اسپانیا

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

موقعیت جغرافیایی کشور اسپانیا

پنج ششم از شبه جزیره ایبری متعلق به کشور وسیع اسپانیا می باشد. این کشور از غرب با پرتغال همسایه و در شمال شرقی با فرانسه هم مرز است که توسط شاهزاده کوچک آندورا و دیوار بزرگ کوه های پیرنه از آن جدا شده است. اسپانیا مرز زمینی دیگری در جنوب دور با جبل الطارق دارد، این منطقه تا سال 1713 به اسپانیا متعلق بود، آن زمان در معاهده اوترخت در پایان جنگ جانشینی اسپانیا به بریتانیای کبیر واگذار گردید.  همچنین در جاهای دیگر، اسپانیا از شرق و جنوب شرقی به دریای مدیترانه، از شمال غربی و جنوب غربی به اقیانوس اطلس و از شمال به خلیج بیسکای وصل می شود. قسمت های دیگری از اسپانیا را جزایر بالئاری، قسمتی از شمال غربی آفریقا و جزایر قناری تشکیل می دهند. در قسمت شمال غربی اسپانیا کوه های کانتابریان با رشته های ناهموار و دره هایی که مملو از جنگل هستند و قله های بلند پراکنده قرار دارد. شمال شرقی این کشور را نیز دشت ساحلی تپه‌ای والنسیا، منطقه کوهستانی کاتالونیا و دره وسیع رودخانه ابرو احاطه می کنند. در جنوب نیز زمین هایی قرار دارد که از باغ مرکبات و آبی دره رود گوادالکیویر تشکل شده است. سواحل جنوب شرقی جزایر بالئاریک و مدیترانه برخودار از آب و هوایی ملایم و گیاهان گرمسیری، بوته های رزماری و درختان نخل هستند.

مساحت کشور اسپانیا

اسپانیا کشوری در شبه جزیره ایبری در سواحل اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه است. مساحت این کشور 505935 کیلومتر مربع (195342 مایل مربع) و کل خط ساحلی آن 4964 کیلومتر (3084.5 مایل) می باشد. این مساحت تقریباً 73 درصد از مساحت تگزاس است. اسپانیا به عنوان یکی بزرگ ترین کشورها در اروپا و در جهان پنجاه و دومین کشور بزرگ می باشد. نسبت فوق العاده بالایی از ساکنان اسپانیا، حدود 81٪ به جمعیت شهری تعلق دارند و این کشور از سطح دریا به فاصله 660 متر فاصله دارد. بلندترین قله کوه (پیکو دل تید در تنریف) 3718 متر است. این کشور حدود 100 جزیره دارد. مرزهای ملی مستقیم با 5 کشور همسایه آندورا، فرانسه، مراکش، جبل الطارق و پرتغال وجود دارد. فاصله بین شهر نیویورک و پایتخت مادرید حدود 5770 کیلومتر (3585 مایل) است.

نقشه اسپانیا در جهان - موسسه MIE

تقسیمات کشوری کشور اسپانیا

ایالت اسپانیا به 17 جامعه خودمختار و 2 شهر خودمختار تقسیم می شود که هر دو گروه بالاترین یا درجه اول تقسیم اداری در کشور هستند. جوامع خودمختار اسپانیا را استان ها تشکیل می دهند و استان نیز به شهرداری تقسیم می شوند که به طورکلی 50 استان هستند. در کاتالونیا، دو بخش دیگر به نام های (comarques (sing. Comarca و (vegueries (sing. Vegueria وجود دارد که هر دو دارای اختیارات اداری هستند. comarques تجمیع شهرداری ها و vegueries تجمع comarques هستند.

جوامع خودمختار اسپانیا بخش‌های اداری سطح اول این کشور هستند. آنها پس از اجرایی شدن قانون اساسی فعلی (در سال 1978) با به رسمیت شناختن حق خودمختاری ملیت ها و مناطق اسپانیا ایجاد شدند. جوامع خودمختار باید شامل استان های مجاور با ویژگی های تاریخی، فرهنگی و اقتصادی مشترک می شدند. در اسپانیا بر اساس تفویض اختیار، این سازمان ارضی یک ایالت خودمختار است. دولت های جوامع مختلف در اسپانیا بر اساس قدرت تقسیم بندی می شوند و از مواردی زیر تشکیل می شوند:

تقسیمات جغرافیایی اسپانیا - موسسه MIE

  • مجلس قانونگذاری که اعضای آن باید بر اساس نظام نمایندگی تناسبی با رای عمومی انتخاب شوند و در آن همه مناطقی که قلمرو را ادغام می کنند دارای نمایندگی عادلانه باشند.
  • شورای دولتی که رئیس جمهور ریاست آن را بر عهده دارد و انتخاب آن توسط مجلس قانون گذاری انجام می شود. این شورای دولتی وظایف اداری و اجرایی را انجام می دهد.
  • تحت نظر دادگاه عالی اسپانیا، یک دادگاه عالی وجود دارد که در جامعه خودمختار ریاست قوه قضاییه را بر عهده دارد.

استان های کشور اسپانیا

جوامع خودمختار اسپانیا به استان هایی تقسیم می شوند که به عنوان بلوک های ساختمانی سرزمینی آنها عمل می کردند. به نوبه خود، استان ها به شهرداری ها تقسیم می شوند. استان ها و شهرداری ها توسط قانون اساسی محافظت و تضمین می شوند. استان ها و تقسیمات آن ها برای انجام فعالیت های دولت طراحی می شوند و شهرداری ها خودمختاری لازم برای اداره امور داخلی خود را دارند. با توجه به تغییرات جزئی که بر اساس تقسیم ارضی انجام شده، ساختار تقسیم استانی اسپانیا صورت گرفته و آن را به 50 کشور تقسیم کرده است. ناواره، مورسیا، مادرید، جزایر بالئاریک، لاریوخا، کانتابریا و آستوریاس از شهرهایی هستند که یک استان واحد را به تنهایی تشکیل می دهند. استان های اسپانیا عبارتند از:

ردیف استان مرکز استان ردیف استان مرکز استان ردیف استان مرکز استان
1 آلابا بیتُریا 18 آلباسته آلباسته 35 آستوریاس اُبیدو
2 آلیکانته آلیکانته 19 آبیلا آبیلا 36 بورگُس بورگُس
3 کاسرس کاسرس 20 کاستِلیُن کاستِلیُن 37 سیوداد رئال سیوداد رئال
4 باداخُس باداخُس 21 بیسکای بیلبائو 38 کادیس کادیس
5 آلمریا آلمریا 22 کُردُبا کُردُبا 39 گرانادا گرانادا
6 کانتابریا سانتاندر 23 گوادالاخارا گوادالاخارا 40 خِرُنا خِرُنا
7 بارسلونا بارسلونا 24 کوئنکا کوئنکا 41 لاکُرونیا لاکُرونیا
8 هوئسکا هوئسکا 25 پالما د مایورکا پالما د مایورکا 42 لاریُخا لُگرُنیو
9 خائن خائن 26 هوئلبا هوئلبا 43 لوگو لوگو
10 گیپوسکوا سان سباستین 27 لریدا لریدا 44 لئن لئن
11 مورسیا مورسیا 28 نابارا پامپلونا 45 پالنسیا پالنسیا
12 مادرید مادرید 29 مالاگا مالاگا 56 اورنسه اورنسه
13 پُنتِبدرا پُنتِبدرا 30 سانتا کروس سانتا کروس 47 سالامانکا سالامانکا
14 سِگُبیا سِگُبیا 31 لاسپالماس لاسپالماس 48 سبیا سبیا
15 سُریا سُریا 32 بالنسیا بالنسیا 49 تُلدو تُلدو
16 تروئل تروئل 33 تاراگُنا تاراگُنا 50 بالادولید بالادولید
17 سامُرا سامُرا 34 ساراگوسا ساراگوسا

جمعیت و زبان رسمی کشور اسپانیا

اسپانیا که مساحت 505935 کیلومتر مربع  دارد توانسته به عنوان چهارمین کشور بزرگ از لحاظ مساحت، دومین کشور بزرگ در اروپای غربی و بزرگ ترین کشور اروپای جنوبی قرار بگیرد. اسپانیا که تعداد 47.4 میلیون جمعیت دارد، در اروپا ششمین کشور پرجمعیت شناخته شده است. پایتخت این کشور مادرید است که بزرگ ترین شهر آن نیز می باشد. بیلبائو، گرن کاناریا، لاس پالماس، پالما د مایورکا، مورسیا، مالاگا، ساراگوسا، سویا، والنسیا و بارسلونا از دیگر مناطق اصلی اسپانیا هستند.

اسپانیا کشوری چند زبانه است. اسپانیایی که در قانون اساسی اسپانیا در سال 1978 به عنوان Castilian مشخص شده است، از سال 1931 به طور موثر زبان رسمی کل کشور بوده است. همانطور که در ماده سوم قانون اساسی مجاز است، سایر زبان های اسپانیایی نیز می توانند در جوامع خودمختار مربوطه رسمی شوند. علاوه بر اسپانیایی، سایر زبان‌های قلمروی ‌شده عبارتند از آراگونی، آرانی، آستور-لئونی، باسکی، عربی سئوتان (دریجا)، کاتالان، گالیسی، پرتغالی و تامازیت، که ممکن است زبان رومی کالو و زبان اشاره به آن‌ها اضافه شود. برخی از رایج ترین زبان های خارجی که توسط جوامع مهاجر استفاده می شود عبارتند از عربی مراکشی، رومانیایی و انگلیسی.

آب و هوای کشور اسپانیا

موقعیت اسپانیا بین اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه و پیرنه در شمال، مناطق آب و هوایی متفاوتی را در سراسر کشور ایجاد می کند. در حالی که هوای اقیانوس اطلس در غرب دمای ملایم را در تمام طول سال تضمین می کند، در امتداد مدیترانه با رطوبت تا حدی گرمسیری بسیار گرمتر است. در نزدیکی دریای مدیترانه، بیشتر بارندگی در فصل پاییز صورت می گیرد. از طرف دیگر مناطق کوهستانی شمالی خنک ترین مناطق هستند. در جزایر قناری که در حدود 1000 کیلومتری سرزمین اصلی اسپانیا در سواحل آفریقا قرار دارند، هوا بسیار گرمتر است. آب و هوا در اینجا به طور مداوم نیمه گرمسیری است و حتی در ژانویه به ندرت در طول روز کمتر از 20 درجه سانتیگراد می باشد.

کشورداری و قوانین کشور اسپانیا

اسپانیا یک سلطنت مشروطه با یک سلطنت ارثی و یک پارلمان دوقلو است. قوه مقننه این کشور را کنگره معاونان که  Congreso de los Diputados خوانده می شود تشکیل می دهد. مجلس نمایندگان این کشور با 350 عضو، که با رأی عمومی توسط نمایندگی متناسب برای خدمت به دوره های چهار ساله انتخاب شده اند. همچنین مجلس سنا (مجلس عالی با 259 کرسی که 208 نفر از آنها به طور مستقیم با رأی مردمی انتخاب می شوند)، با استفاده از یک روش رای گیری محدود و 51 مورد دیگر که توسط قانونگذاری منطقه ای منصوب شده اند تا بتوانند دوره های چهار ساله نیز داشته باشند. قوه مجریه نیز شامل شورای وزیرانی است که توسط نخست وزیر اداره می شود که پس از مشاوره با نمایندگان گروه های مختلف پارلمان توسط پادشاه نامزد می شود.

اسپانیا از لحاظ سازمانی به عنوان یک به اصطلاح Estado de Las Autonomías (وضعیت استقلال) ساخته شده است. علاوه بر بلژیک، آلمان و سوئیس، اسپانیا یکی از کشورهای غیرمتمرکز در اروپا می باشد. به عنوان مثال، همه جوامع خودمختار مجالس منتخب، دولت ها و اداره های عمومی بودجه و منابع خود را دارند. سیستم آموزش و پرورش و سیستم های بهداشتی اسپانیا توسط استان ها اداره می شوند و علاوه بر این، امور مالی در کشور ناوار و باسک بر اساس مقررات پیشرو مدیریت می شود. همچنین در جزایر قناری، ناوار، باسک و کاتالونیا جایگزین پلیس ایالتی از یک سپاه پلیس اسفاده می شود.

واحد پول کشور اسپانیا

یورو با نام مختصر EUR که از اسکناس های 5 یورو، 10 یورو، 20 یورو، 50 یورو، 100 یورو، 200 یورو و 500 یورو تشکیل شده است، واحد پولی اسپانیا می باشد. از سال 2002 به بعد، کشور اسپانیا از یورو به عنوان ارز اصلی استفاده شده، این امر پس از پیوستن رسمی به اتحادیه اروپا صورت گرفته است.

فایل ویدئویی در خصوص خرید ملک همراه با وام در اسپانیا

وام بگیرید؛ ملک بخرید؛ اقامت بگیرید و سود کنید

default
Loading...
در حال بارگذاری ویدئو. چند لحظه منتظر بمانید.

فایل صوتی این ویدئو:

مذهب رسمی کشور اسپانیا

در اسپانیا مذهب غالب کاتولیک رومی است که سابقه طولانی در این کشور دارد. در همه مدارس اسپانیا کلاس های دین یا اخلاق برگزار می شود که دانش آموزان باید یکی از آن ها را انتخاب کنند. کاتولیکیسم رایج ‌ترین دینی است که در اسپانیا تدریس می‌شود، اگرچه آموزه‌های اسلام، یهودیت و مسیحیت انجیلی نیز در قانون به رسمیت شناخته شده است. توسط مرکز تحقیقات جامعه شناسی در سال 2021 یک گزارش تهیه شده که نشان می دهد حدود 61% از مردم اسپانیا دین کاتولیک، حدود 3% از آن ها سایر ادیان و 35% از آن ها بدون دین هستند. اکثر مردم اسپانیا در مراسم مذهبی به طور کامل و منظم شرکت نمی کنند. قانون اساسی اسپانیا سکولاریسم را در حکومت داری و همچنین آزادی مذهب یا عقیده را برای همه تایید می کند و می گوید که هیچ دینی نباید خصلت دولتی داشته باشد، در حالی که به دولت اجازه می دهد با گروه های مذهبی همکاری کند.

اقتصاد کشور اسپانیا

کشور اسپانیا یک کشور توسعه یافته در سطح جهانی است که دموکراسی پارلمانی سکولار دارد. این کشور از درآمد بالا و اقتصاد پیشرفته برخوردار است به طوریکه توانسته از لحاظ تولید ناخالص داخلی اسمی در رتبه چهاردهمین اقتصاد بزرگ در جهان و از نظر PPP شانزدهمین اقصاد بزرگ در جهان قرار بگیرد. اسپانیا با شاخص توسعه انسانی (HDI) به عنوان یکی از اقتصادهای توسعه یافته بر اساس تعریف سازمان ملل متحد به حساب می آید. کارخانه رنو در وایادولید، کشاورزی، باغ های زیتون در اندلس، گردشگری، انرژی و حمل و نقل از مواردی هستند که اقتصاد اسپانیا را تامین می کنند. جدول زیر موارد مرتبط با اقتصاد اسپانیا را را نشان می دهد.

تولید ناخالص داخلی

2.02 میلیارد دلار
صادرات 392.81 میلیارد دلار
واردات 373.84 میلیارد دلار
کسری بودجه 97950 میلیون دلار
دریافتی های گردشگری 81.25 میلیارد دلار
بدهی ناخالص 1687.99 میلیارد دلار
نرخ تورم 3.09 درصد
شاخص فساد 61 (متوسط)
مصرف انرژی 239.5 میلیارد کیلووات ساعت
نرخ بیکاری 14.7 درصد

وضعیت اشتغال در کشور اسپانیا

با وجود نرخ بیکاری بالا در اسپانیا، همچنان این کشور از بازار کار مناسبی برخوردار است. نرخ بیکاری اسپانیا در سه ماهه اول سال 2022 از 13.33 درصد در دوره سه ماهه قبل به 13.65 درصد افزایش یافت، زیرا بهبود اقتصادی در بحبوحه بادهای معکوس شدید ناشی از افزایش هزینه های انرژی و مواد خام و کاهش قیمت ها آغاز شد. بر اساس بخش های مختلف، بیکاری در خدمات اسپانیا (96300 نفر)، صنعت (15700 نفر) و ساخت و ساز (1700 نفر افزایش) افزایش یافت. در مقابل، بیکاری در بخش کشاورزی کاهش یافت (6300 نفر). همچنین نرخ مشارکت نیروی کار از 58.65 درصد در دوره قبل به 58.50 درصد کاهش یافت.

نمودار نرخ بیکاری در کشور اسپانیا - موسسه MIE

فرهنگ کشور اسپانیا

فرهنگ‌های متعدد و متنوعی که در اسپانیا شکل گرفته است شامل فرهنگ‌های کاستیلی، کاتالونیایی‌ها، لوزیتانی‌ها، گالیسی‌ها، باسک‌ها، رومی‌ها، عرب‌ها، یهودیان و روم‌ها (کولی‌ها) می باشد که در میان دیگر مردمان به خاطر غذاهای متنوع خود مشهور هستند. آداب و رسوم و کمک های پربار به میراث هنری جهانی در اسپانیا وجود دارد. امپراتوری های روم اسپانیایی میراثی از معماری زیبا، غزل و علم به جا گذاشتند و روماها موسیقی هنگفتی به نام کانته جوندو (شکلی از فلامنکو) را ارائه کردند. اسپانیا با داشتن آب و هوای مناسب و آداب و فرهنگ خاصی که دارد توانسته است شهرتی جهانی به دست آورد. فرهنگ اسپانیا از تنوع بالایی برخوردار است که هنر، موسیقی، لباس، رقص و فستیوال های آن از نشان از تنوع بالای فرهنگ آن است. مردم اسپانیا رابطه صمیمی با سایرین ایجاد می کنند، دست دادن و روبوسی کردن از کارهایی که مردم اسپانیا هنگام رسیدن به هم انجام می دهند و در صورتی که به خانه دوست خود دعوت شدند معمولا یک هدیه کوچک را به همراه خواهند داشت. در سراسر جهان مخصوصا در قاره آمریکا و در اروپای غربی آشپزی، ادبیات، موسیقی و هنر اسپانیا تاثیر گذار بوده است. به طورکلی اسپانیا یکی از پربازدیدترین کشورها در جهان است به طوریکه رتبه دوم جهانی در این زمینه کسب کرده است. همچنین از لحاظ مکان بزرگ برای میراث جهانی رتبه چهارم را دارد.

فرهنگ کشور اسپانیا - موسسه MIE

بهترین شهرهای کشور اسپانیا

با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب اسپانیا، جاذبه های طبیعی این کشور و تاریخ آن افراد زیادی برای زندگی در این کشور و شهرهای آن مشتاق هستند. اینکه بخواهیم بهترین شهرهای اسپانیا را برای تحصیل، کار و زندگی تعیین کرد، موارد مختلفی در این تصمیم تاثیرگذار خواهند بود. هر کدام از شهرهای اسپانیا ویژگی منحصر به فرد خود را دارد، با توجه به ترجیحات شخصی می توانید هر کدام از شهرهای اسپانیا را برای زندگی و مهاجرت انتخاب کنید. از بهترین شهرهای اسپانیا عبارتند از:

شهر

جمعیت
مادرید 3,223,000
بارسلون 1,620,000
والنسیا 790000
سویا 689000
ساراگوسا 666000
مالاگا 570000
مورسیا 445000
جزایر پالما 408000
لاس پالماس 378000
بیلبائو 345000
آلیکانته 331000
کوردوبا 326000
وایادولید 299000
ویگو 293000
کورونا 244000
گرانادا 232000
اویدو 220000
پامپلونا 198000

جاذبه های کشور اسپانیا

اسپانیا با ارائه ثروت خیره کننده ای از تورها و تجربیات که نباید از دست داد، همچنان به عنوان یکی از پرطرفدارترین مقاصد در اروپا سلطنت می کند. فقط به سواحل مدیترانه‌ای، کاخ‌های ماورایی موریانه، شهرهای قرون وسطایی جذاب، پارک‌های ملی سرسبز و موزه‌های کلاس جهانی فکر کنید، جایی که می‌توانید از شاهکارهای پیکاسو و سالوادور دالی شگفت زده شوید. برخی از جاذبه های کشور اسپانیا شامل مواردی است که در جدول زیر مشاهده می کنید.

جاذبه های اسپانیا
ساختمان لا ساگرادا فامیلیا، بارسلونا (La Sagrada Familia, Barcelona)
کاخ سلطنتی پالاسیو رئال، مادرید (Palacio Real)
کلیسای جامع سانتیاگود کامپوستلا (Santiago de Compostela Cathedral)
ساختمان نیمکره Ciudad de las Artes y las Ciencias، والنسیا
موزه گوگنهایم، بیلبائو (Guggenheim Museum, Bilbao)
میدان Plaza de España، سویا
میدان پلازا مایور، سالامانکا (Plaza Mayor, Salamanca)
کاخ الحمرا، گرانادا (La Alhambra)
مجتمع ال اسکوریال، سن لورنزو (El Escorial, San Lorenzo de El Escorial)
سواحل کاستا دل سول، اندلس (Costa del Sol Beaches, Andalusia)
پیکوس دو اروپا، آستوریاس (Picos de Europa, Asturias)
شهر کوئنکا، کاستیا-لامانچا (City of Cuenca, Castilla–La Mancha)
کلیسای جامع سویل، سویل (Seville Cathedral, Seville)
شهر خرزدلا فرونترا، اندلس (Jerez de la Frontera, Andalusia)
پارک ملی تید، جزایر قناری (Teide National Park, Tenerife)
موزه پرادو، مادرید (Prado Museum, Madrid)
مسجد بزرگ قرطبه، قرطبه (The Great Mosque of Cordoba, Cordoba)
صومعه پیدرا، ساراگوسا (Monasterio de Piedra, Zaragoza)
کلیسای جامع پالما، پالما د مایورکا (Palma Cathedral, Palma de Mallorca)
پارک گوئل، بارسلونا (Parc Güell, Barcelona)

هزینه های زندگی در کشور اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا به طور میانگین 900 یورو در ماه می باشد که این شامل اجاره، آب و برق، غذا و نوشیدنی برای یک نفر است. اگر به دنبال مهاجرت به اسپانیا هستید، باید بدانید که هزینه زندگی روزانه در خانه جدیدتان چقدر است. در واقع هزینه های زندگی در اسپانیا بسته به سبک و محل زندگی شخص تعیین می شوند. به عنوان مثال، زندگی در پایتخت یا سایر مناطق محبوب، اجاره یک خانه بزرگ و ناهار خوری هر روز عصر برای شما هزینه بیشتری نسبت به مناطق ارزان تر و سبک زندگی کمتر تجملاتی دارد. هزینه های لازم برای زندگی در اسپانیا:

اقلام هزینه ها
شیر 1 لیتر 0.78 یورو
قرص نان 0.94 یورو
12 تخم مرغ 1.63 یورو
پنیر 1 کیلوگرم 8.85 یورو
سینه مرغ 1 کیلوگرم 0.70 یورو
سیب 1 کیلوگرم 1.56 یورو
1 کیلوگرم موز 1.45 یورو
هزینه یک بطری آب معدنی 1.5 لیتری 0.56 یورو
اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه 580 یورو
قیمت خرید هر متر مربع خانه 2650 یورو
متوسط هزینه ماهانه برق، گاز و آب 110 یورو

کیفیت زندگی در کشور اسپانیا

وقتی به طور دقیق تر نگاه کنید و کیفیت زندگی در شهرهای مختلف اسپانیا را بررسی ‌کنید، احتمالاً متوجه می‌شوید که به‌طور قابل توجهی کیفیت زندگی در این کشور و شهرهای آن بالا هستند. فرصت‌های شغلی زیادی در اسپانیا وجود دارد که در این میان به ‌ویژه در شهرهای مادرید و بارسلونا، احتمالاً پربارتر و دستمزد بهتری نسبت به مناطقی مانند آلیکانته و مالاگا دارند که عمدتاً به گردشگری به عنوان سودآوران اصلی خود متکی هستند.

امید به زندگی در اسپانیا 83.5 سال است که به عنوان طولاترین امید به زندگی در جهان انتخاب شده است. مراقبت های بهداشتی این کشور از کیفیت بالایی برخودار هستند و سیستم مراقبت های بهداشتی آن در سراسر جهان، یکی از کارآمدترین موارد است. همچنین اسپانیا یک رهبر جهانی در اهدای عضو و پیوند اعضا می باشد و در سازمان تجارت جهانی (WTO)، سازمان کشورهای ایبرو- آمریکایی (OEI)، شورای اروپا (CoE)، اتحادیه اروپا (EU)، عضو سازمان ملل متحد (UN و بسیاری از سازمان های بین المللی دیگر عضویت دارد.

آموزش و تحصیل در کشور اسپانیا

دانش آموزان با تحصیل در مدارس دولتی اسپانیا باید از سن شش تا شانزده سالگی به صورت اجبار تحصیل کنند. سیستم آموزشی که در حال حاضر در اسپانیا وجود دارد توسط (LOE (Ley Orgánica de Educación که یک قانون آموزشی است وضع شده، همچنین قانون اساسی آموزشی نیز می تواند در این مقررات آموزشی تاثیرگذار باشد. در سال 2014 قانون آموزشی فعلی اسپانیا جهت بهبود آموزش جدیدتر شد. در بین سالهای 1970 تا 2014 تعداد هفت قانون آموزشی مختلف در اسپانیا وجود داشته است.

آموزش های پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه و آموزش بالای 16 سال سطوح مختلف آموزش در اسپانیا هستند. در سطح آموزش حرفه ای و توسعه حرفه ای علاوه بر مدارک دانشگاهی سه سطح دیگر وجود دارد که این سه سطح شامل آموزش حرفه ای سطح عالی (Ciclo Formativo de Grado Superior یا CFGS)، آموزش حرفه ای سطح متوسط (Ciclo Formativo de Grado Medio یا CFGM) و آموزش حرفه ای پایه (Formación Profesional Básica) هستند.

مزایای شهروندی کشور اسپانیا

متداول ترین راه برای اخذ تابعیت، اقامت قانونی در اسپانیا برای یک دوره معین است. افرادی که برای کار، تحصیل و زندگی به اسپانیا مهاجرت می کنند پس از مدتی می توانند تابعیت این کشور را بگیرند و شهروند اسپانیا شوند. مدت زمان لازم برای اخذ تابعیت اسپانیا، مدت 5 سال برای پناهندگان شناخته شده، 1 سال برای کسانی که با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کرده اند و 10 سال برای هر فرد دیگری در نظر گرفته شده است. افرادی که موفق به اخذ تابیعت و شهروندی اسپانیا می شوند، می توانند از مزایای شهروندی آن نیز استفاده کنند. برخی از مزایای شهروندی اسپانیا عبارتند از:

داشتن کلیه حقوق یک شهروند اتحادیه اروپا از جمله اقامت نامحدود در هر کشور اروپایی، حقوق تحصیل، کار و غیره؛

اولویت ها هنگام درخواست کار در اسپانیا؛

سفرهای بدون ویزا به کشورهای اتحادیه اروپا؛

حق انتخاب و انتخاب شدن در نهادهای دولتی؛

روش ساده الحاق خانواده؛

دسترسی به دارو و مزایای اجتماعی رایگان؛

راه اندازی کسب و کار در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا؛

نرخ بهره پایین برای وام و وام مسکن؛

ارزش پاسپورت کشور اسپانیا

اسپانیا یک مقصد اروپایی فوق العاده است که به دلیل کیفیت مطلوب زندگی، غذاهای لذیذ و سواحل شگفت انگیزش ستایش شده است. اسپانیا به دلیل اعتبار خود در سراسر جهان شناخته شده است و شهروندان اسپانیایی از یک پاسپورت بسیار قدرتمند بهره مند می شوند که به آنها امکان سفر بدون ویزا به 187 کشور در سراسر جهان از جمله منطقه شنگن را می دهد.  پاسپورت اسپانیایی یکی از بالاترین رتبه های پاسپورت در جهان را دارد. این گذرنامه که بر اساس شاخص پاسپورت هنلی در رتبه چهارم قرار دارد، دسترسی بدون ویزا به 187 کشور و همچنین فرصت سفر آزادانه و دسترسی به کشورهای اروپایی را تضمین می کند.

 

موسسه ملک پور و مهاجرت به کشور اسپانیا

اسپانیا کشوری در قاره اروپا است که جمعیتی حدود 50 میلیون نفر دارد. تحصیل، خودحمایتی، سرمایه گذاری و کار از روش های اصلی مهاجرت به اسپانیا هستند. پس از مهاجرت به این کشور می توانید اقامت دائم و تابعیت اخذ نمایید. موسسه ملک پور با داشتن سال ها تجربه در زمینه مشاوره مهاجرتی و با یاری وکلای بین المللی و محلی اسپانیا توانسته است درخواست های ویزای زیادی را با موفقیت به سرانجام رساند. در صورتی قصد دارید برای کار یا تحصیل اسپانیا را برای مهاجرت انتخاب کنید، مشاورین موسسه ملک پور  همراه شما عزیزان خواهند بود. با برقراری تماس با مشاورین موسسه می توانید از مشاوره اولیه رایگان ما استفاده نمایید.

مؤسسه حقوقی ملک پور اتریش

اگر شما دوست عزیز به کشور اسپانیا علاقمند شده اید و تمایل پیدا کردید که در این کشور زندگی کنید، همواره می توانید به ما تماس بگیرید و سوالات خود را در این خصوص بپرسید. ( ما با کمال میل و بصورت رایگان در خدمت شما عزیزان هستیم )

مشاوره رایگان